דלג לתוכן

הועדה המקומית לתכנון ובניה

ברוכים הבאים לאתר הוועדה המקומית באר טוביה

לוועדה המקומית לתכנון ולבניה תפקיד חשוב בעשייתנו למען שמירה על המרחב הכפרי והאתגרים העומדים בפניו ובעלת חשיבות רבה בהתוויית אופייה הפיזי, הנופי והמקיים של המועצה.

הוועדה המקומית לתכנון ובניה "באר טוביה", קמה מתוך מטרה לשפר ולייעל את הטיפול והשירות בכל הקשור לתכנון והבנייה בתחום המועצה. לפיכך, חרטה על דגלה מתן שירות מקצועי, יעיל , אמין ואדיב אשר שם את התושב ו/או היזם במרכז.

הוועדה תעביר ללקוחותיה ולכלל הציבור מידע מקיף וברור לגבי מגוון פעילויותיה ולגבי סוגי השירותים אותם היא מעניקה.

הוועדה המקומית לתכנון ובניה עוסקת בתחומים שונים:

מתן היתרים לבניה.

אישור תכניות בנין ערים (מתאר ומפורטות).

מתן מידע תכנוני לקהל.

אישורים ללשכת מקרקעין.

טיפול בעבירות בניה.

אתר זה הוא חלק מהמחויבות שלנו במועצה לשיפור השירות לתושב, ובאמצעותו אנחנו מבקשים לספק לכם שירות יעיל ומקצועי, תוך כדי גישה למידע נרחב באופן זמין.

בנוסף, אנחנו פועלים כל העת להנגיש את עשייתנו בשקיפות מלאה ועל כן גם באתר זה תוכלו למצוא עדכונים, תכניות וסיכומי ישיבות הוועדה באופן שוטף.

דלתי ודלת עובדי המועצה, ובכלל זה עובדי הוועדה פתוחה בפניכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל דבר ועניין, להעיר ולהאיר, ואנו נהיה כאן בשבילכם.

שלכם ולרשותכם,

קובי אביבי

ראש המועצה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה

 

ממ"ד במסלול הירוק והמקוצר במועצה

מתקפת הטילים שאנו חווים בימים אלו ממחישה עד כמה הנחיות פיקוד העורף הן חיוניות ומצילות חיים. היקף ועוצמת הירי במערכה הנוכחית שונה ממה שחווינו בעבר ועל כן הגנה על עצמנו הכרחית להצלת חיינו ואף משפיעה על תוצאות המערכה. מתחילת מבצע "שומר החומות" ועד לסיומה, ניצלו חייהם של אזרחים רבים בזכות הכניסה למרחבים מוגנים ובזכות הישמעות להנחיות.

 

כראש המועצה וכמי שרואה את ביטחונכם בראש סדר העדיפויות, מחובתי לדאוג ולהקל על התמגנות התושבים בבניית מרחבים מוגנים. ברצוני להביא לידיעתכם כי על פי תקנות רישוי מקוצר בחוק התכנון והבנייה, הקמת ממ"ד כרוכה בקבלת היתר בנייה לפיו כל בית מגורים שיש לו היתר בנייה או נבנה לפני שנת 1965 יכול להגיש בקשה לבניית ממ"ד.

 

  • בקשה להקמת ממ"ד יכולה להיעשות בהליך מהיר-במסלול רישוי מקוצר. (בהתאמה להוראות תב"ע) וכל עוד הממ"ד מבוקש בתוך קווי הבניין.
  • ההיתר אינו כרוך באישור רמ"י .
  • ההליך פטור מתשלום היטל השבחה (בכפוף לבקשה ללא הקלות).

 

אני קורא לכל התושבות והתושבים שלנו לעשות מעשה, להקים ממ"ד במסלול של היתר בהליך מקוצר, זה פשוט וזה מציל חיים.

 

מהנדס הוועדה לתכנון ובניה אינג' חגי קול פרסם סדר פעולות לפתיחת בקשת מידע להיתר וכל ההליך הנדרש עד להוצאת היתר בניה ומדגיש שניתן להוסיף ממ"ד למבנים שבהיתר בלבד .

שלב א'

שלב ב'

שלב ג'

שלב ד'

Skip to content