דלג לתוכן

פרויקט יום האישה מועצה אזורית באר טוביה 2021 "בכוחות עצמן" נועה שפנר

אנו שמחים ומתרגשים להכיר לכן את אישה מספר 7
מתוך נבחרת "בכוחות עצמן" של נעה גלבוע
במסגרת פרויקט מיוחד לכבוד יום האשה 2021, במועצה האזורית באר טוביה
נועה שפנר Noa Scheffner – ממושב אביגדור
"התוצאה העליונה של החינוך היא הסובלנות." ~ הלן קלר

פרויקט יום האישה מועצה אזורית באר טוביה 2021 "בכוחות עצמן" נועה שפנר

 

הזוכה הבאה שלנו היא נועה שפנר – רכזת הנוער של אביגדור שמטפחת באהבה את דור העתיד של המושב והמועצה
💖 נועה ספרי קצת עלייך?
שמי נועה שפנר, בת 35, נולדתי וגדלתי במושב אביגדור והיום אני גרה במושב יחד עם בעלי ליאור ו-3 הבנות שלי. הילדות במושב הייתה מדהימה, אביגדור תמיד היה מושב קהילתי גם היום וגם אז והאווירה הזאת עטפה אותנו. בארבע השנים האחרונות אני רכזת הנוער במושב, אחראית על כל פעילות הנוער בתוך הקהילה מכיתה ד-יב .
💖 איך הגעת לתחום הנוער?
ממש במקרה. אני דווקא לא מגיעה מתחום החינוך. בעבר למדתי רפלקסולוגיה ואילוף כלבים. בעשור שלפני הנוער – עבדתי בעיקר בעבודות אדמיניסטרציה בנתב"ג, בעסקים פרטיים וגם בשטראוס במשרה חלקית וכשהבת האמצעית שלי הייתה קטנה חיפשתי משהו נוסף והתחלתי לשמור על שני ילדים חמודים בכיתה א'. אמא של אחד מהם היא במקרה יו"ר ועדת נוער וכשהתפנתה משרה היא המליצה לי לקחת את התפקיד.
עזבתי את שטראוס והתחלתי לעבוד עם הנוער. ההתחלה הייתה לי קשה מאוד, הייתי צריכה לרכוש את האמון שלהם ובשנה הראשונה הרגשתי שהם רק בוחנים אותי. אבל מרגע "שעברתי" נוצר החיבור ויש סיפוק מטורף בעבודה הזאת, אני אוהבת אותם כמו ילדים שלי . יש בערך 100 בני נוער באביגדור והצוות שאני עובדת איתם יותר צמוד אלו כיתות י-יב.
💖 ספרי קצת על הקשר שלך עם הקהילה?
ראשית אני מכירה כמעט את כל התושבים ומקפידה תמיד לעזור ולהקשיב לכל בעיה במטרה לפתור ולשפר, עם ובלי קשר לעבודתי עם הנוער. אני משתדלת להיות פעילה ולתמוך בכל ועדה שצריכה את עזרתי, אני זמינה ושמחה שמרגישים בנוח להתקשר אלי לבקש עזרה או סתם לשתף. בנוסף, גם בתפקיד עם הנוער אני משתדלת לעשות המון פעילויות משולבות של נוער וקהילה כמו למשל פעילויות עם הגיל השלישי, הגיל הרך, הקן הצעיר, החיילים ועוד.. בט"ו בשבט למשל ארגנו פעילות קהילתית של תחנות פזורות בכל המושב וחלק מהמשימות היו לבקר את חברי הגיל השלישי עם שתיל וברכה.. לפני כמה חודשים עשינו פעולה משותפת לגיל השלישי שהצוות בנו עבורם במיוחד, פעולה מלאה מותאמת קורונה. אני רואה חשיבות להיות מעורבת ברקע ,אם כהתנדבות ואם כחלק מריכוז הנוער , בכל הפעילויות האלו ובתכנים השונים.
בזכות התפקיד והפעילות שלי זכיתי להכיר יותר אנשים בקהילה , בכל מעגל אפשרי. וזה הפך את עצם היציאה לעבודה לסיפוק וחוויה אמיתית.
💖 מה הקשיים שאת נתקלת בהם?
בתקופה האחרונה אני מרגישה יותר ויותר את ההשפעה שיש לרשתות על האווירה במושב.. זה מרגיש לי שנורא קל לאנשים להשמיץ ולפסול מאוד בקלות דברים שקשורים לעשיה קהילתית או בכלל. אביגדור זה הבית שלי, נולדתי, גדלתי ואני מגדלת את הבנות שלי פה וכשאתה קורא תגובות רעות ועוקצניות בפייסבוק המושבי זה קשה וכואב . אנשים מלאים בביקורת וקל להם לכתוב אותה באיזו תגובה של פוסט אבל לעיתים זה רק מתסיס את האוירה ולאט לאט גורם לקהילתיות להיחלש. אני פוגשת מדי יום את כל החברים בוועדות השונות – אנשים שעושים בהתנדבות מלאה עבור הקהילה וכשהם מקבלים את התגובות האלה זה פשוט כואב. אני בעד ביקורת בונה וזה מאוד חשוב בעיני אבל חשוב יותר לדעת להעביר אותה בחיוך ובאהבה. חוץ מזה –שווה גם לפרגן לפעמים😊
💖 הקורונה הייתה תקופה קשה לנוער?
כן הייתה שנה מאתגרת. ברור שיותר כיף להיפגש ולעבור פעולות במעגל, משחק וחיבוקים. הרבה חניכים לא מתחברים לזום וזה לא מתאים לכולם אבל אנחנו מאוד משתדלים להיות איתם בקשר רציף ולעשות להם הכי כיף שאפשר במסגרת ההנחיות כדי להוציא אותם מהשגרה בבית ..
מצד שני היה המון דברים חיוביים– התקופה הזאת אתגרה את הנוער , גרמה להם לצאת מהקופסא ולהיות יצירתיים. מתוך האין הזה הם יצרו דבר גדול וצריך לתת להם שאפו ענק על זה. בתנאים לא ברורים הם עושים פעילות כל שבוע לפעמים בזום לפעמים בשטח, משקיעים בלי הפסקה וזה מדהים לראות את ההצלחות שלהם ואיך הם התעלו על עצמם .
💖 איך היה לקבל את הודעת הזכייה?
היה מרגש ממש. הייתי די בהלם ולא ציפיתי לזה. כשקיבלתי את ההודעה הראשונה ואחר כך את השיחה עצמה ממש הופתעתי והוחמאתי.
💖 יש לך מסר לקוראים שלנו?
אני חושבת שצריך להסתכל על החיים בחיוך ותמיד למצוא את חצי הכוס המלאה. גם אם לא הכול דבש צריך לעבוד עם מה שיש ולהפיק מזה את המרב.
הפקה: לאור רוני נעה גלבוע
צילום : רעות אביבי – צלמת Reut Avivi
איפור : #חלי_פרטוש Anat Ben Zion
צילום וידאו : חמוטל בן-סיני – סרטים שמספרים סיפור
ראיון : קרן זליגר Keren Zeliger Hamiel
Skip to content