דלג לתוכן

פרויקט יום האישה 2021 "בכוחות עצמן"

אנו מתרגשים להכיר לכן את האישה הראשונה מתוך נבחרת "בכוחות עצמן"
במסגרת פרויקט מיוחד לכבוד יום האשה 2021,
במועצה האזורית באר טוביה-
זוהרה כחלון, מכפר אחים
"קשה – זאת אומרת אפשר" זאב ז'בוטינסקי

זהרה כחלון – פרוייקט "בכוחות עצמן" יום האישה 2021

 

כמעט כולם מכירים את מותג הקוסמטיקה מקרית מלאכי "יופי וטבע זוהרה" מעטים יודעים את סיפור סינדרלה שעבר על זהרה –המייסדת של המותג – שלמרות הניסיונות והקשיים בדרך הצליחה להקים עסק יציב ולהקים משפחה למופת.
*זהרה ספרי קצת על עצמך*
זהרה כחלון, אמא לחמישה, תושבת כפר אחים ואלמנה מזה כשנתיים. הגעתי למושב מחולון לאחר שנישאתי לבעלי מיכאל תושב קרית מלאכי. בחולון עבדתי בתחום הקוסמטיקה וכשעברנו לכפר אחים היה לי ברור שאמשיך בתחום ואפתח מכון גם בקרית מלאכי העיר הסמוכה. לפני 46 שנה התחום לא היה מוכר ולא היה מפותח כלל בקרית מלאכי, הייתי הקוסמטיקאית הראשונה בעיר, התרגלתי לקבל 16 לקוחות ביום בחולון, ופה היו ימים שבקושי לקוחה אחת נכנסה. אבל עם כל הקושי התמדתי ואחרי 46 שנים של מלחמת קיום הצלחתי לשמחתי לייסד עסק יציב ומוכר.
*הקשיים לא היו רק בעסק נכון?*
לצערי כן, לפני כעשרים שנה כשהייתי רק בת 43 בדיוק בשלב שחשבתי שאתחיל לשחרר וליהנות מפירות עמלי – בעלי, שעבד כמסגר וקבלן בנין, נפל מגובה רב ונפצע קשה – מעל 100% נכות. מצאתי את עצמי מהיום למחר מחשבת מסלול מחדש ומתמודדת לבד עם עסק, טיפול בחמישה ילדים, שהקטנה בהם בת עשר בלבד ובן שהתאושש רק שנה לפני כן מפציעה קשה ברגלו שנגרמה בשרותו הצבאי בלבנון,
וכמובן עם טיפול בבעל סיעודי שצריך טיפול והשגחה 24 שעות.
היה לי ברור שאני לא מוותרת על שום דבר – רציתי שבעלי יישאר בבית עם כל הטיפול הכרוך בכך ובמקביל המשכתי לנהל את העסק, כשכמובן צריך להמשיך תוך כדי לדאוג ולטפל בילדים. לשמחתי, הגדולים נכנסו לאט לאט לעסק ועזרו לי לתפעל אותו – קרן הבת הבכורה בטיפולים שונים, הבן שלמד משפטים ועובד כעו"ד עזר עם נושא הכספים של העסק ואני המשכתי לנווט את ספינת חיי מחדש לפי מה שראיתי לנכון.
*היה לך קשר עם המועצה בתקופה הזאת?*
כן בוודאי, שבעלי מיכאל הפך להיות נכה פניתי למועצה לעזרה בכל מיני תחומים ותמיד קבלתי אוזן קשבת, עזרה וסיוע בכל מה שנזקקנו, וזה חימם לי את הלב שיש כזו עזרה ואכפתיות לכל הקשור בנכים במועצה.
*איך עברה עליך תקופת הקורונה שהגיעה אלינו בשנה האחרונה?*
לקחתי את כל הקורונה בפרופורציות. הוצאתי את כל העובדים לחל"ת, נעזרתי במענקים ולשמחתי בגלל שאנחנו עסק יציב גם ידעתי שהלקוחות יחכו לי. ברגע שהודיעו שנפתח הסגר חלקית וקוסמטיקאיות יכולות לקבל מטופלים.
הוצפנו בפניות אשר מילאו את המקום וחימם לנו את הלב – לראות שהלקוחות נשארו נאמנים, מרוצים ובעיקר מעריכים את העשייה שלי זה לא ברור מאליו וזה ריגש אותי.
*איך היה לקבל את ההודעה על הזכיה?*
ההודעה ריגשה אותי מאוד. הייתי בשוק! נתנה לי להבין שאנשים מעריכים אותי, ואת העשייה של 46 שנה, מאמינים בי ואוהבים אותי והם מצאו לנכון להקדיש מזמנם לכתוב ולהמליץ עלי. גם יום הצילום היה חווייתי מאוד- הצוות היה עוטף ,חם ונתן תחושה נוחה ונעימה לא חודרנית מידי .. אלא תחושה של שותפות בחוויה.
*מסר לתושבי המועצה*
לנשים שקוראות אותי חשוב לי להגיד –תמיד יהיו קשיים, אבל החוכמה היא מה עושים איתם- המוטו שלי בחיים הוא: "כשקורה משהו לא להסתכל אחורה אלא קדימה, לעשות ולהמשיך לעבוד כי אם תסתכל אחורה תתמוטט".
כמו כן, חשוב לקחת את הדברים בפרופורציות ולהתמיד – התמדה היא מפתח להצלחה וצריך המון סבלנות –תזכרו כל התחלה היא קשה, אם תתמידו ותהיו סבלניות ההצלחה תגיע! וכמובן שהכי חשוב להאמין בעצמכן. תאמינו שאתן יכולות! אין דבר כזה "אי אפשר", אין דבר כזה "תקרת זכוכית" – הקמתי עסק שלא היו לו לקוחות בהתחלה, נתקלתי בקשיים רבים בדרך אבל לא התייאשתי והמשכתי – אמונה, התמדה, סבלנות ואמונה עצמית הם הערכים שליוו אותי להצלחה וגם אתן יכולות.
ודבר אחרון, אני רוצה להודות לכל מי שהמליץ עלי. ולאחל לכולם רק בריאות.
מועצה אזורית באר טוביה – העמוד הרשמי
הפקה לאור רוני , נעה גלבוע

ראיון קרן זליגר

Skip to content