דלג לתוכן

תלמידי באר טוביה מובילים בחינוך !

81.9% מתלמידי באר טוביה זכאים לתעודת בגרות לפי נתוני משרד החינוך. הנתונים לזכאות, כולל החינוך המיוחד, עומד על 80.1%, הרבה מעל הממוצע הארצי שעומד על 69.7%. בנוסף, 48.9% זכאים לתעודת בגרות עם 5 יחידות אנגלית ו-68% שניגשו לבחינות זכאים להסכמה טכנולוגית. כך עולה מנתוני משרד החינוך לשנת תשע"ט שפורסמו השבוע.
תעודת בגרות מצטיינת הוענקה ל-13.2% מהתלמידים בעוד הממוצע הארצי עומד על פחות מ-9%. כך עולה מנתוני משרד החינוך שפורסמו היום נכון לשנת תשע"ט.
מהנתונים עולה עוד כי בשנת תשע"ט 48.9% היו זכאים לתעודת בגרות עם 5 יחידות אנגלית לעומת הממוצע הארצי שעומד על 39.1%.
עוד עולה מהנתונים כי 68.7% זכאים להסמכה טכנולוגית (הממוצע הארצי 59%), אחוז הזכאים להסמכה טכנולוגית מצטיינת עם 5 יחידות מתמטיקה עומד על 16.3% לעומת הממוצע הארצי שעומד על 9.3%. מהנתונים עולה עוד כי הזכאות להסמכה טכנולוגית שמאפשרת לתלמידים להתקבל ללימודי טכנאים והנדסאים עומד על כ-55%, בעוד הממוצע הארתי הוא 43% בלבד.
הגיוס לצבא עומד על 97.2% מהבנים ו-95.5% מהבנות.
ההשקעה הממוצעת לתלמיד היא 20 אלף ₪ ולתלמיד ביסודי 12 אלף ₪.
בבאר טוביה האקלים החינוכי מצביע על מעורבות מצד ההורים ושביעות רצון מצד התלמידים: לפי הנתונים, התחושה הכללית חיובית כלפי ביה"ס ועומדת על קרוב ל-70%. שותפות ההורים עומד על  כמעט 79% ונושא קידום סובלנות כלפי האחר והשונה 71%.
קובי אביבי, ראש המועצה אמר השבוע: "המועצה משקיעה משאבים בעתידם של ילדינו ולא מתפשרת על אף תלמיד או תלמידה. לראיה, אחוז הנושרים הוא פחות מאחוז. הנתונים המרשימים הם רק ההתחלה. היעד שלנו הוא להעלות את אחוזי הזכאות לבגרות כבר בשנים הקרובות וחלק מכך היא ההחלטה להכניס את רשת אמי"ת לניהול התיכון שלנו. התכניות החינוכיות המגונות בבתי הספר שלנו וגם בתיכונים שואפות למקסם את יכולותיהם של תלמידינו ועל כך אני רוצה לומר תודה גדולה לשותפים לדרך: לעובדי המועצה, לעובדי מנהל החינוך, למורים ולהורים וכמובן לתלמידים. אני מאחל לתלמידים היקרים שנת לימודים מוצלחת".
Skip to content