המושב נוסד על ידי עולים ממצרים שהגיעו ישר מבית עולים לאוהלים. נציגים של הסוכנות היהודית קיבלו את העולים והדריכו אותם כיצד להתאקלם בארץ החדשה, לעולים היה קשה מאוד כי רובם היו מחזיקי עת ועסקו במקצועות חופשיים ופתאום היו לחקלאים ונאלצו לגור באוהלים, דברים שלא ציפו להם. אך העולים הגיעו מתוך ציונות,כשמטרתם הייתה לבנות את המדינה שזה אך נולדה,החלו לבנות את בתי הקבע בשנת 1950 , כשהם מייצרים את הבלוקים ובמו ידיהם בנו את בתי הקבע
כמצויין, המושב עלה לקרקע בחורף והגשמים של אז זה לא בדיוק הגשמים של היום.המושב היה מנותק והאספקה הגיעה דרך האוויר במטוסים קטנים שהצניחו את המצרכים. בשנת 1954 הגיעו עולים נוספים שהגיעו מארצות שונות כמו מרוקו, פרס, רומניה ועוד. המייסדים שהיו כבר "ותיקים" עזרו לעולים להשתלב בחיי המושב.
בשנת 1970 החלה נהירה מהעיר אל הכפר. בשנת 1991, במסגרת הרחבת המושב חזרו בנים רבים ובנו את ביתם במושב.
בשנת 2000 חגגנו יובל. חברים ותושבים שעזבו במשך השנים את המושב הוזמנו לחגוג יחד את חגיגת היובל. הייתה היענות רבה כי כולם הרגישו ואכן, כך היה, שהם חלק בהקמת המושב.

במושב קיימת הנהלה המנהלת את הוועד המוניציפלי והחקלאי לשביעות רצון התושבים והחקלאים.
מזכירות המושב מרכזת את כל העבודה השוטפת . במושב פועלים: ספרייה, מועדון ילדים/נוער .

קיימת פעילות נוער עניפה. בכל יום שישי אחה"צ מגיעים למועדון הנוער ילדים משכבות ד' עד ח' לפעילות מודרכת ע"י בוגרי כיתות ט' עד יא' שעברו קורסי הדרכה בתנועת הנוער העובד והלומד שבחטיבת בני המושבים. בני הנוער משתתפים בפעילויות ימי שישי, בטיולים, במחנאות ובפעילויות קיץ המאורגנים ע"י צוות ההדרכה, חלקם בשיתוף התנועה וחלקם פעילויות המופקות ע"י המושב. מדי קיץ יוצאים לקורסי הדרכה מכיתות ט' עד יא' ובמהלך השנה משתתפים בהשתלמויות נוספות המכשירות ומעשירות את המדריכים. במושב קיימת פעילות קהילתית, התושבים נוהגים לחגוג יחד את ראש השנה, חנוכה, פורים, טכסי זיכרון ומסיבת קיץ לילדים.
ההשתתפות בפעילויות היא רבה ולרוב מתקבלות תגובות חיוביות ומחזקות לעושים במלאכה. בכל רבעון מתפרסם עיתון המושב ובו כותבים התושבים ככל העולה על רוחם ומתפרסמות התוכניות על פעילויות הנוער והנהלת המושב.
לכבוד היובל נכתב הימנון –
אמונים זה ביתנו/אמונים זה שלנו/אמונים זה אנחנו/נייפה את אמונים/אמונים תדמיתנו/אמונים תפארתנו/
אמונים תקוותנו/אז נשמור על אמונים/נגננה ונשפצה/נקים בה חברה מלוכדת/נפארה ונטפחה
תהיה היא למקור גאווה/אמונים זה ביתנו/אמונים זה שלנו/אמונים זה אנחנו אמונים אמונים.

ענפי המשק העיקריים: לול לפיטום, פלחה, ירקות, מטעי רימונים ופרדסים.
ענפים נוספים : עסקים קטנים.